Velux

strecha, stresne prvky_Velux

Spoločnosť VELUX SLOVENSKO je súčasťou skupiny VELUX, ktorá už viac ako 70 rokov vytvára lepšie životné prostredie pre ľudí po celom svete. Naše výrobky pomáhajú dosiahnuť zdravé a trvalo udržateľné vnútorné prostredie nielen doma, ale aj v práci. Aj keď je naša spoločnosť známa najmä výrobou strešných okien, v jej produktovej škále sa nachádza viac výrobkov, ktoré zabezpečujú vstup denného svetla do interiérov cez strechu. V našej ponuke sa nachádzajú tiež svetlovody, svetlíky, ale aj riešenia presvetlenia plochých striech. K produktom ponúkame aj mnoho užitočných doplnkových prvkov vrátane dekoratívnych roliet a žalúzií, montážnych doplnkov a inteligentných výrobkov na diaľkové ovládanie.

Strešné okná VELUX
Minulý rok sa predstavila Nová Generácia strešných okien VELUX, ktorá so sebou priniesla štíhlejšie profily, vďaka čomu je plocha skla väčšia až o 10 %. Nový izolačný systém ThermoTechnology™ zaručuje tiež lepšie tepelno-izolačné vlastnosti okien. Strešné okná Novej Generácie sú dostupné v tradičnom drevenom, ako aj v bezúdržbovom variante.
Rozdelené sú do troch produktových tried – od najlacnejšej Štandard, cez Štandard Plus až po najvyšší rad Premium. K dispozícii sú strešné okná s horným alebo spodným ovládaním. Reguláciu denného svetla, ale aj ochranu interiéru pred prehrievaním zabezpečia vonkajšie tieniace doplnky. Dokonalý vzhľad interiéru možno dosiahnuť pomocou vnútorných žalúzií a roliet. Tento rok sa predstavila nová trendová farebná kolekcia roliet, ktorej súčasťou je viac ako stovka rôznych vizuálov, motívov a dizajnových farieb.

Svetlovody VELUX
Nový svetlovod VELUX privádza prirodzené svetlo tam, kde to predtým nebolo možné. Nahradením alebo doplnením elektrického osvetlenia Novou Generáciou svetlovodov VELUX možno v interiéri vytvoriť prirodzenejšie vnútorné prostredie. Je to vďaka dynamike osvetlenia a novému difúzoru v dizajne EdgeGlow – obruby stropného difúzora z číreho skla. Modernejší difúzor rozptyľuje svetlo v miestnosti rovnomerne. To znamená lepší prístup denného svetla, aj na miesta, akými sú predsiene, chodby, šatníky alebo kúpeľne.

Výroba na Slovensku
Skupina VELUX má 19 výrobných závodov po celom svete. Sme hrdí na to, že jeden z nich sa nachádza aj na Slovensku. Závod Partizánske Building Components-SK s.r.o., sídli v Partizánskom. V súčasnosti vyrába bezúdržbové strešné okná VELUX na šikmé a ploché strechy, strešné výlezy a svetlovody. Partizánske Building Components-SK s.r.o., patrí medzi najväčších zamestnávateľov v regióne. Je tiež jediným miestom v Európe, kde sa vyrábajú strešné okná VELUX pre ploché strechy a svetlovody.

www.velux.sk